خرید روتختی کودک و نوجوان

توجه داشته باشید که جنس روتختی به علت تماسی که با پوست دارد، بر سلامت فرزند دلبندتان و طرح و اندازه آن، بر جلوه اتاق او اثر گذار است. بنابراین در انتخاب آن باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که به پوست فرزندتان آسیب نرساند ودکوراسیون اصولی و زیبا در اتاق او ایجاد کند.همیشه در خرید لوازم اتاق کودک ابتدا به جنبه ایمنی و سلامتی والبته نحوه نظافت و تمیزی آن توجه کنید. از آنجایی که پارچه روتختی از مواد بسیار گوناگونی ساخته می شوند باید به آلرژی زا بودن آنها توجه زیادی کنید. برای مثال مواد مانند پلی استر و پارچه های نخی آغشته به رزین ممکن است آلرژی زا باشند بنابراین هنگام خرید به برچسب زده شده توجه و آنرا به دقت مطالعه کنید.

همچنین روتختی اتاق کودک معمولا بیش از روتختی بزرگسالان به شست و شو و پاکیزگی نیاز دارد بنابراین انتخاب مدلی که با شستن های مداوم رنگ و کیفیت خود را حفظ کند اهمیت زیادی دارد. سعی کنید روتختی کودک را از جنس پارچه های نرم و بادوام انتخاب کنید تا برای مدت طولانی تر قابل استفاده باشند.روتختی های سنین کودک و نوجوان از لحاظ طرح متفاوت از روتختی های معمولی هستند . معمولا طرحهای شاد و کارتونی استفاده میشود .تخت خواب کودک شما با داشتن یک روتختی زیبا بسیار متفاوت به نظر خواهد رسید. روتختی های ارائه شده در کاوالی هوم از بهترین های بازار است بطوری که رنگ و پرز نمی دهد .همچنین می توانید روتختی های عالی با مناسب ترین قیمت ها را از کاوالی هوم خریداری کنید.

طرح روتختی کودک

اولین نکته ای که هنگام خرید روتختی کودکتان باید در نظر داشته باشید، انتخاب طرح و نقش آن بر اساس طرح و نقش دیوارها و تخت اتاق خواب او است.در این حالت اگر دیوارها و تخت اتاق فرزندتان ساده و تک رنگ است، بهتر است مانند عکس های زیر، روتختی طرح دار و رنگارنگی را خریداری کنید تا فضا را از یکنواختی خارج کند و جلوه ای زیبا به دکور اتاق دهد. نکته ای که در انتخاب روتختی طرح دار باید در نظر داشته باشید، سلیقه فرزندتان است تا با این کار، به خوابیدن در اتاقش علاقه بیشتری پیدا کند. بنابراین حتما قبل از خرید، با دختر یا پسرتان مشورت کنید و با توجه به علاقه او طرح روتختی را انتخاب کنید.
نکته: معمولا کودکان مانند نمونه های زیر، به روتختی با طرح شخصیت کارتونی بسیار علاقه دارند.

اما اگر دیوارهای اتاق کاغذ دیواری شده و تخت کودکتان دارای طراحی فانتزی است، بهتر است که از روتختی های طرح دار استفاده نکنید و به جای آن نوع ساده و تک رنگ زیبایی را بخرید تا جلوه اتاق بیش از حد شلوغ به نظر نرسد.

نکته: رنگ روتختی ساده را می توانید شبیه به رنگ دیگر دکوریجات اتاق کودکتان، مانند عکس زیر، انتخاب کنید تا فضایی هماهنگ و زیبا به وجود آورید.
نکته: در حالتی که روتختی ساده ای را خریداری کرده اید، می توانید روی آن از بالش های فانتزی و شکل دار کودکانه و یا کوسن های گره ای استفاده کنید تا جلوه ای زیبا به تخت او داده شود.

خرید روتختی کودک

خرید روتختی کودک

در هنگام خرید روتختی باید به آن توجه داشته باشید، اندازه تخت کودکتان است. بنابراین حتما قبل از خرید، ابعاد تخت را اندازه گیری کنید و با خود همراه داشته باشید تا روتختی مناسب آن را انتخاب کنید.
نکته: اندازه روتختی از ابعاد تخت فرزندتان نباید کوچک تر باشد. یکی از عوامل دیگری که در اندازه روتختی فرزندتان اثر گذار است، نوع طراحی تخت است. پس در حالتی که مانند عکس زیر، چهارچوب تخت با کف زمین فاصله زیادی دارد، بهتر است روتختی را انتخاب کنید که عرض آن بیشتر این فاصله را پوشش دهد تا زیر تخت قابل دیدن نباشد.اما اگر چهارچوب تخت خواب کودک شما به کف زمین می رسد و دارای کشو می باشد، بهتر است روتختی را بخرید که عرض آن روی چهارچوب قرار نگیرد و یا اینکه آن را زیر تشک قرار دهید.
آخرین و مهم ترین نکته ای که در انتخاب روتختی کودکتان باید در نظر داشته باشید، جنس آن است. توجه کنید که پوست کودکان بسیار لطیف و حساس است، از این رو باید جنس و بافت روتختیشان بسیار نرم باشد تا به پوست آن ها آسیب و خراش وارد نکند. همچنین باید روتختی با جنس طبیعی مانند پنبه و کتان بخرید و تا حد امکان از الیاف مصنوعی دوری کنید تا فرزندتان حساسیت پوستی پیدا نکند. دختر بچه ای که روی تخت سفید تک نفره و زیر روتختی خاکستری با طرح ماه و ستاره خوابیده است.

خرید روتختی کودک

خرید روتختی کودک و نوجوان

نکته: روتختی 100 درصد پنبه ای، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کودکان است که نرم و ضد حساسیت می باشد. همچنین شست و شوی آسان و قبلیت تنفس بالا، از ویژگی های مثبت دیگر روتختی های پنبه ای است که آن را تبدیل به گزینه ایده آلی برای بچه ها می کند.
نکته: از گزینه های مناسب دیگر که برای روتختی کودکان می توانم معرفی کنم، روتختی از جنس الیاف کتان است. این نوع پارچه ها بافت نرمی دارند و ضد باکتری و ضد قارچ نیز هستند که برای پوست کودکان بسیار ایده آل است.
نکته: از خرید روتختی هایی که تماما از الیاف مصنوعی، مانند پلی استر، بافته شده اند، برای بچه ها خود داری کنید. چرا که بافت این پارچه ها به پوست نرم آن ها آسیب میزند و ممکن است باعث بروز اگزما و خارش پوست شوند.